Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Kursanci] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Kursanci] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1932]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia grupę osób w różnym wieku pozujących do zdjęcia na tle ceglanej ściany. Na pierwszym planie dwaj chłopcy w pozycji półleżącej trzymają przed sobą tablicę z napisem: „Kurs… [dalej nieczytelne, być może „Kursanci”) Jaroszewy”. Kursanci, może by podnieść atrakcyjność zdjęcia, pozują w towarzystwie instrumentów muzycznych: jest tu bęben, trójkąt (triangel), tamburyn, skrzypce i akordeon. Wszyscy widoczni na zdjęciu ludzie ubrani są w odświętne stroje. Kobiety noszą ciemne sukienki z białymi kołnierzami, a mężczyźni i chłopcy garnitury. Dwóch mężczyzn w tylnym rzędzie ma na głowie cylindry ; Na odwrocie zdjęcia znajduje się inskrypcja: „Kurs wieczorowy zorganizowany przy szkole podstawowej w Jaroszewach pow. Kościerzyna” oraz pieczątka o treści: „red. Mirosław (...) Gdańsk-Wrzeszcz” ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:45863

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 233B-28

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty