Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Kobieta z dzieckiem] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Kobieta z dzieckiem] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1926]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia młodą, ładną kobietę z zawiązaną chustką na gawie siedzącą na małej, białej ławce z dzieckiem na kolanach. Kobieta ma na sobie długą, elegancką sukienkę i czarne buciki z paskiem. Dziecko z krótkimi, bardzo jasnymi włosami ubrane jest w ciemne ubranko i pończochy. Dziewczynka trzyma w jednej ręce podłużną kopertę a w drugiej wiklinowy koszyczek. Pozujące do zdjęcia osoby siedzą na tle drewnianej furtki i pobielonej ściany domu ; Na odwrocie zdjęcia znajduje się inskrypcja: Czy ładny chłopaczuś ze mnie. To również jestem ja z Matką, przy starym Babci domku a raczej przy furtce na podwórko, lat 3 rok 1926, Żakowice Nowe ; Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono ją w wieku 3-5 lat. Zostało zrobione przy furtce na podwórku koło domu jej babci ; 1926 rok, Żakowice Nowe k. Koluszek ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:48170

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 235-11

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty