Obiekt

Tytuł: [Zakończenie roku szkolnego] [Dokument ikonograficzny]

Twórca:

[Kulpa, Franciszek]

Data wydania/powstania:

[1929]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Zdjęcie przedstawia grupę ponad dwudziestu dziesięcioletnich dzieci pozujących wraz z nauczycielką w plenerze, na tle niezbyt gęsto rosnących drzew. Za grupą, po lewej stroni zdjęcia widać niewielki budynek ze spadzistym dachem. Kilkoro dzieci ubranych jest w fartuszki, większość ma na sobie codzienne ubrania. Jedna dziewczynka jest ubrana w strój „marynarski” ; Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono dzieci szkolne wraz z nauczycielką (...) podczas zakończenie roku szkolnego poi rozdaniu świadectw. Wykonał je miejscowy organista Franciszek (...), ojciec właścicielki zdjęcia ; 1929 rok, Białobrzegi koło Łańcuta (rzeszowskie) ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52544

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 250-10

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty