Obiekt

[Przedstawienie szkolne] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Przedstawienie szkolne] [Dokument ikonograficzny]

Twórca:

[Kulpa, Franciszek]

Data wydania/powstania:

[1927]

Typ zasobu:

Obraz

Współtwórca:

[Kulpa, Franciszek]

Opis:

Fotografia przedstawia grupę kilkudziesięciu dzieci przebranych w różne stroje i pozujących do zdjęcia w plenerze. Dzieci na zakończenie roku szkolnego wystawiły inscenizację jednej z bajek Marii Konopnickiej, stąd wśród ubiorów jest m. in. strój króla, królewny, aniołów, grzybków, kucharzy … Mimo uroczystej okazji część dzieci jest boso. Szkoła znajduje się w części Białobrzegów leżącej po drugiej stronie rzeki Wisłok (zwanej „Zawoda”) ; Zdjęcie wykonał miejscowy organista, Franciszek Kulpa, ojciec właścicielki zdjęcia ; czerwiec 1927, wieś Białobrzegi k. Łańcuta ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52545

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 250-11

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2020-10-02

Data dodania obiektu:

2015-03-18

Liczba wyświetleń treści obiektu:

4

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/62898

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH