Obiekt

Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.

Tytuł: [Dzieci na wozie] [Dokument ikonograficzny]

Twórca:

[Ostrowski, Jan]

Data wydania/powstania:

[1942]

Typ zasobu:

Fotografia

Opis:

Fotografia przedstawia pięć dziewczynek i chłopca na drabiniastym wozie. Dziewczynki ubrane są w schludne, letnie sukienki do kolan i stoją oparte o burtę wozu. Pierwsza z prawej trzyma niedużego psa na smyczy. Poniżej kuca najmłodsza dziewczynka i trzyma na rękach psa – szczeniaka. Przy drugiej burcie wozu stoi chłopiec w krótkich spodenkach, kamizelce i czapce na głowie. w tle widać stóg siana ; Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono jej cioteczną siostrę Adaminę (...) (druga od prawej) z koleżankami. Obecnie (1983) jest ona księgową na Ziemiach Odzyskanych. Po jej lewej stronie stoi koleżanka, która jest lekarzem w Gdańsku. Mały chłopiec obecny na zdjęciu jest nauczycielem a ta po prawej pracuje w Z.O.Z. [Zespół Opieki Zdrowotnej]. Ostatnia ze stojących dziewczynek już nie żyje. Kucająca dziewczynka to jej siostra, która obecnie mieszka w Złotym Stoku ; Zdjęcie wykonane jest przez fotografa Jana (...) na podwórzu sąsiada (...), którego gospodarstwo miał w tym czasie w posiadaniu sołtys - Niemiec ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52560

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 253-10

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2015-03-18

Data dodania obiektu:

2015-03-18

Liczba wyświetleń treści obiektu:

8

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/63205

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH