Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Młode kobiety] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Młode kobiety] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1918]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia dziesięć młodych kobiet ubranych w stroje uczennic: ciemne, długie spódnice, białe bluzki lub ciemne bluzki z białymi kołnierzami. Najstarsze z nich dwie panie w drugim rzędzie (zapewne nauczycielki) mają na sobie ciemne, proste, długie sukienki. Kobiety mają starannie lecz prosto ułożone włosy Większość z nich trzyma bukieciki kwiatów w dłoniach ; Na odwrocie zdjęcia znajduje się inskrypcja: „Napamiąntkie znaszemi uczennicami. Dnia 15 Maja roku 1918-go zdjencie byłą w Repkach. Należy do Bolesławy (...)” [pisownia zgodnie z oryginałem. Po prawej stronie u góry widnieje napis: Adam (...), 08-307 Repki (właściciel zdjęcia) ; Zdjęcie przedstawia krawcową w Repkach ze swoimi uczennicami ; 15 maj 1918 rok, Repki, woj. mazowieckie ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52732

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 262-4, 262-4a

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty