Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Dwór polski] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Dwór polski] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1939-1945]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia bardzo ładny dworek z fragmentem przylegającego do niego budynku po prawej stronie oraz prowadzący do ganku podjazd i ogród przed domem. Budynek jest parterowy ze skośnym dachem bez okien (prawdopodobnie skrywającym strych lub pomieszczenia dla służby), biały z szerokimi oknami oraz gankiem wspartym na czterech kolumnach. Po prawej stronie zdjęcia stoi dwóch hitlerowskich żołnierzy ; Według właściciela zdjęcia przedstawia ono dworek dziedzica wsi Repki – Tadeusza Dernałowicza, pochodzącego z rodziny Dernałowiczów, która była związana z tą wsią i dworem blisko 150 lat. W 1944 r. majątek liczący ponad tysiąc hektarów i składający się dodatkowo z folwarków w Kamiance i Rogowie, w wyniku tzw. reformy rolnej został poddany przymusowej parcelacji ; lata okupacji niemieckiej, Repki, woj. mazowieckie ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Typ obiektu:

Obiekt etnograficzny

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52734

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 262-6

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

×

Cytowanie

Styl cytowania:

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji