Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Małżeństwo z synami] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Małżeństwo z synami] [Dokument ikonograficzny]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia mężczyznę i kobietę siedzących przy niewielkim rzeźbionym, ciemnym stole i dwóch kilkuletnich chłopców w marynarskich wdziankach między nimi. Mężczyzna ubrany jest w ciemny garnitur i białą koszulę z krawatem, kobieta w ciemną sukienkę z plisowaną spódnicą, jasnym kołnierzykiem i lamówkami ozdabiającymi zapięcie bluzki i mankiety. Na stoliku stoi model trójmasztowego żaglowieca przytrzymywany ręką starszego chłopca. Młodszy chłopiec stoi blisko matki, która obejmuje go ramieniem ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Typ obiektu:

Obiekt etnograficzny

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52774

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 266-10

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty