Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Rodzeństwo na skraju lasu] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Rodzeństwo na skraju lasu] [Dokument ikonograficzny]

Twórca:

[Patok, Ksawery]

Data wydania/powstania:

[1940]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia grupę ludzi: czworo siedzących dorosłych oraz dwie dziewczynki stojące za nimi. Charakterystyczna cechą postaci utrwalonych na zdjęciu jest ich duże podobieństwo do siebie. Wszyscy ubrani są elegancko: obie kobiety mają na sobie ciemne sukienki a mężczyźni koszule z krawatem. Młodsza z dziewczynek ma we włosach dużą kokardę i ubrana jest w biały fartuszek założony na ciemną sukienkę. Druga ma na sobie białą bluzkę i ciemną spódnicę na szelkach. Zdjęcie wykonano na skraju lasu ; Na odwrocie zdjęcia znajduje się inskrypcja: „Zdjęcie z roku 1940, zostało wykonane przez fotografa amatora – p. Patoka Ksawerego. Przedstawia moją matkę, gdy miała 9 lat oraz siostry i brata mamy (Zofię, Elżbietę, Klarę, Pawła). Zdjęcie wykonano w Charwatyni, w lesie” [inskrypcja nie wyjaśnia kim był drugi z mężczyzn] ; 1940 rok, Charwatynia ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52808

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 272-18, 272-18a

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2 paź 2020

Data dodania obiektu:

23 mar 2015

Liczba wyświetleń treści obiektu:

9

Liczba wyświetleń treści obiektu w formacie PDF

10

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/64208

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie RDFa:

RDFa

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH