Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Grupa ludzi przy drodze] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Grupa ludzi przy drodze] [Dokument ikonograficzny]

Twórca:

[Myszkowski, Stanisław]

Data wydania/powstania:

[1947]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

/Fotografia przedstawia ośmioro mężczyzn i jedną kobietę stojących na poboczu drogi przy znaku drogowym z napisem „Grońsko”. Po ich prawej stronie widać nowy wysoki drewniany płot umocowany między murowanymi słupkami a za nim długi niski drewniany budynek. Wszystkie osoby ubrane są odświętnie: mężczyźni w garnitury a kobieta w elegancką sukienkę ; Na odwrocie zdjęcia znajduje się inskrypcja: „Otwarcie nowej szkoły podstawowej we wsi Grońsko pow. Nowy Tomyśl. Czwarty od prawej wójt Fr. (...) i trzeci od prawej L. (...) (sekretarz wujostwa) „dokonali” otwarcia, (w głębi nowa drewniana szkoła) – 1947 rok, fot. St. Myszkowski”. ; 1947 rok, wieś Grońsko ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52817

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 273-1, 273-1a

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty