Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Poświęcenie sztandaru „Młodych Polek”} [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Poświęcenie sztandaru „Młodych Polek”} [Dokument ikonograficzny]

Twórca:

[Czub, Cz.]

Data wydania/powstania:

[1934]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia kilkaset osób w większości młodych dziewcząt, pozujących do zdjęcia na łące pod lasem. Część kobiet ma na sobie mundurki z krawatami a część białe bluzki i ciemne spódnice. W czwartym rzędzie siedzi trzech księży i osoby starsze. Pośrodku tłumu między ludźmi widać górujące nad nimi dziewięć sztandarów ; Na odwrocie zdjęcia znajduje się inskrypcja: „Wyświęcenie sztandaru „Młodych Polek” we wsi Wytomyśl pow. Nowy Tomyśl – 1934 rok. Fot. Cz. Czub” ; 1934 rok, wieś Wytomyśl, powiat Nowy Tomyśl ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52827

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 273-12, 273-12a

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty