Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Żołnierz w mundurze i trzej cywile] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Żołnierz w mundurze i trzej cywile] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1915]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia mężczyznę w niemieckim mundurze oficerskim z wojskową czapkę typu feldmütze für offiziere wzór M 1910 oraz trzech mężczyzn w eleganckich garniturach z kamizelkami, białymi koszulami z krawatami i kapeluszami na głowach. Jeden z mężczyzn siedzi na jasnym stołku i w prawej dłoni trzyma wysoką cienka laskę. Mężczyzna stojący obok po jego prawej stronie opiera lewą dłoń na jego ramieniu. Obaj trzymają w palcach papierosy. Mężczyzna stojący po prawej stronie zdjęcia trzyma w lewej ręce laskę. Na serdecznym palcu tej ręki widać obrączkę. Jego prawa ręka spoczywa na ramieniu siedzącego kolegi. Zdjęcie wykonano w zakładzie fotograficznym ; Na odwrocie zdjęcia znajdują się inskrypcje: w miejscu tekstu jest to list z w języku niemieckim – nieodczytany poza nagłówkiem: „Liebe (…) a w miejscu adresu: „Die Fräulein (….) Hornzeberg ; Königsberg [in der] Neumark [obecnie” Chojna, pow. Gryfice]. Po prawej stronie kartki u góry widać okrągłą pieczęć z napisem na otoku: „Feldposteped, 6 Bayer. JNF. Div.” i pośrodku nr poczty: 1815. U dołu pośrodku, zakrywając częściowo adres i tekst znajduje się druga pieczątka z napisem na otoku: „Die Landwehr – Pionier – Kampagnie ; 16 A. K. [Armeekorps]” i pośrodku „Briefstempel” ; Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono dwudziestosiedmioletniego Józefa (...) (pierwszy z lewej) na przepustce w otoczeniu kuzynów, wieś Bolewice, 1915 rok, fot. nieznany ; 15 czerwiec 1915 rok, wieś Bolewice, powiat Nowy Tomyśl ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52837

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 273-22, 273-22a

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2 paź 2020

Data dodania obiektu:

23 mar 2015

Liczba wyświetleń treści obiektu:

39

Liczba wyświetleń treści obiektu w formacie PDF

40

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/64521

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie RDFa:

RDFa

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH