Obiekt

Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Kobieta z dwójką dzieci] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1928]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia młodą, ciemnowłosą kobietę w eleganckiej sukience siedzącą na krześle i trzymającą na kolanach kapelusz. Obok niej po obu jej stronach stoi dwójka dzieci. Stojący po lewej stronie zdjęcia starszy chłopiec ubrany jest w kurtkę i spodenki do kolan zaś młodszy ma na sobie jasne spodenki na szelkach. Zdjęcie zostało wykonane w zakładzie fotograficznym na tle makiety / ekranu przedstawiającej las ; Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono kobietę, wdowę z dwojgiem dzieci która ofiarowała to zdjęcie jej teściowi w dniu 16. IX. 1928 r. Teść, wówczas w wojsku, będąc na przepustce często odwiedzał tę rodzinę ; 1928 rok, Brasław ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52848

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 277-2

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2020-10-02

Data dodania obiektu:

2015-03-23

Liczba wyświetleń treści obiektu:

11

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/64622

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH