Obiekt

Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Dwie kobiety i mężczyzna] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1927]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia dwie kobiety oraz mężczyznę stojących na chodniku przed dużym budynkiem. Kobieta po lewej stronie ubrana jest w kraciastą sukienkę z obniżonym stanem i ma na głowie kapelusz. Kobieta stojąca pośrodku jest najwyższa z całej trójki i ma na sobie sukienkę z wykładanym kołnierzem, kapelusz na głowie a w dłoni torebkę-kopertówkę. Po jej lewej stronie stoi mężczyzna ubrany w marynarkę, spodnie i jasną koszulę z wąskim krawatem z czapką na głowie ; Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono jej teściów krótko przed ślubem wraz z siostrą [z opisu nie wynika czyją]. Zdjęcie zostało wykonane w 1927 r. ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52856

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 277-10

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2020-10-02

Data dodania obiektu:

2015-03-24

Liczba wyświetleń treści obiektu:

5

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/64630

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH