Obiekt

Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.

Tytuł: [Rocznica założenia mleczarni] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1928]

Typ zasobu:

Fotografia

Opis:

Fotografia przedstawia tłum ludzi na tle długiego, ceglanego budynku udekorowanego gałęziami. Na środku ściany budynku nad wejściem widnieje napis: „Mleczarnia Parzew. Sp. z. z. o. o. Rok zał. 1898”. [Spółka zagraniczna z ograniczoną odopowiedzialnością]. Na pierwszym planie widać mężczyzn z rowerami mającymi szprychy kół udekorowane kolorowymi wstążkami. Za nimi stoją pracownicy zakładu i mieszkańcy wsi w eleganckiej odzieży wśród nich kilkoro mężczyzn w cylindrach na głowie. Po lewej stronie zdjęcia widać tył drewnianego wozu o drewnianych, obitych blachą kołach z widoczną tylko częściowo planszą na której można odczytać niepełny napis w kilku rzędach:”M.86 Butter ; Waggon ; 30 jahren […] aus herstellung ; [Mlec]zarnia Parzew ; [18]98-1928” ; Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono mleczarnię we wsi Parzew i wielką uroczystość związaną z 30-leciem jej założenia. Mleczarnia istnieje do dziś (1983). Zdjęcie zostało wykonane w 1928 r. przez Zakład Fotograficzny w Jarocinie ; 1928 rok, wieś Parzew ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52863

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 277-17

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2015-03-24

Data dodania obiektu:

2015-03-24

Liczba wyświetleń treści obiektu:

8

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/64845

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH