Obiekt

Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Świniobicie] [Dokument ikonograficzny]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia czworo dorosłych, chłopca i wielką nieżywą świnię. Wszyscy stoją na podwórzu przed ceglanym budynkiem z oknem. Po lewej stronie zdjęcia stoi gruby mężczyzna w białym fartuchu i czarnym meloniku na głowie i obok niego po prawej widać zabitą świnię. Za zwierzęciem stoi chłopiec w ciemnym ubranku z białym wykładanym kołnierzem z miską w dłoniach (na świńską krew). Obok niego widać kobietę i mężczyzna w białych fartuchach. Mężczyzna trzyma w rękach drewniany młot (do ogłuszania zwierzęcia). Pierwszy po prawej stronie zdjęcia mężczyzna w codziennej odzieży jest wsparty na lasce. Podwórko na którym odbywa się świniobicie sprawia wrażenie zaniedbanego, ubogiego i brudnego ; Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono świniobicie w Kostrzyniu Wielkopolskim. Z lewej strony stoi rzeźnik (...) a drugi mężczyzna w fartuchu to jej mąż Franciszek który uczył się wówczas kowalstwa u kowala p. (...) a przy świniobiciu tylko pomagał ; Kostrzyn Wielkopolski ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52867

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 278-1

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2020-10-02

Data dodania obiektu:

2015-03-24

Liczba wyświetleń treści obiektu:

17

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/64890

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH