Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Dwie kobiety] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Dwie kobiety] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1942]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia dwie kobiety stojące z wiadrami w ręku w drzwiach murowanego budynku gospodarczego oraz kozę jedzącą z wiadra jednej z nich. Panie ubrane są one z codzienną, roboczą odzież: jasne sukienki i fartuchy. Budynek gospodarczy umieszczony jest na podmurówce i prowadzi do niego kilka stopni, drewniane drzwi są szeroko otwarte ; Według właściciela zdjęcia przedstawia ono jej ciotki, które idą karmić zwierzęta. Zdjęcie zostało zrobione w 1942 roku przez jej / jego ojca ; 1942 rok, wieś Żabinek, woj. poznańskie ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52888

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 283-3

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty