Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Dwie dziewczynki] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Dwie dziewczynki] [Dokument ikonograficzny]

Twórca:

[Pielatowski, T. - Atelier für Photographie]

Data wydania/powstania:

[1904]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia dwie kilkuletnie dziewczynki w ciemnych eleganckich sukienkach, stojące na schodach budynku i trzymające w dłoniach duże kapelusze. Starsza dziewczynka ubrana jest w sukienkę z dużym marynarskim kołnierzem a na szyi ma krzyżyk na łańcuszku. Kapelusz który trzyma w ręce, jest biały z licznymi marszczeniami. Młodsza dziewczynka opiera dłoń na jej ramieniu i też ma na szyi krzyżyk na łańcuszku a w ręce słomiany kapelusz z ozdobną szarfą przewiązaną wokół główki ; Pod zdjęciem znajduje się pieczątka zakładu : T. Pielatowski, Inowrazlaw, Bahnhofstr. 5 ; Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono ją samą z siostrą Zosią ; Na odwrocie zdjęcia znajduje się inskrypcja: „Wylatowo dnia 1 maja 1904. Marynia ma 7 lat. Zofia ma 3 lata” i dopisek ręką właścicielki zdjęcia: „ Pismo śp. Ojca Jana Palucha” ; U góry i po lewej stronie widnieje pieczątka pracowni fotograficznej: T. Pielatowski ; Atelier für Photographie ; Inowrazlaw, Banhofstr. 5. ; Gegr. [gegründet = założony] 1897 ; dalej wymienione w j. niemieckim usługi Zakładu ; 1 maj 1904 rok, Wylatowo ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52893

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 285-3, 285-3a

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty