Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Kopanie torfu] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Kopanie torfu] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1919]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia sześć osób: kobiet i mężczyzn, stojących na polu przy wykopie, obok maszyny – zapewne dźwigu, obsługiwanej przez mężczyznę. Pięcioro z nich ubrane jest w odzież roboczą, część trzyma w dłoniach łopaty. Po prawej stronie zdjęcia stoi mężczyzna w eleganckim ubraniu: czarnej marynarce, spodniach i kapeluszu z laską w dłoni. Na drewnianej platformie na kółkach stojącej na szynie, znajdują się brykiety z torfu. W tle widać pole i drzewo jakby posypane śniegiem, choć ubiory pracujących nie wskazują na zimną porę roku ; Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono prace przy kopaniu torfu u Michała (...) w Bystrzycy w 1917 roku ; Na odwrocie zdjęcia znajduje się inskrypcja: Praca przy kopaniu torfu w tej samej rodzinie (...) w Bystrzycy 1917 rok ; 1917 rok, Bystrzyca ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52898

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 285-9, 285-9a

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2 paź 2020

Data dodania obiektu:

24 mar 2015

Liczba wyświetleń treści obiektu:

4

Liczba wyświetleń treści obiektu w formacie PDF

4

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/66955

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie RDFa:

RDFa

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH