Obiekt

Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.

Tytuł: [Dwie kobiety z dziećmi] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1942]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia dwie kobiety: starszą i młodszą, która trzyma na rękach kilkuletnie dziecko. Przed nimi stoi dwóch chłopców. Jeden około dziesięcioletni stoi przed starszą kobietą, która trzyma rękę na jego ramieniu a drugi w zbliżonym wieku z uśmiechem odsłaniającym braki w uzębieniu stoi obok młodszej. W tle za grupką widać ogołocone z liści gałęzie drzew ; Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono jej matkę i ją z synkami ; Na odwrocie zdjęcia znajduje się inskrypcja: "Ja z babcią czyli matką i synkami 1942, kaleka Stach z mamą". .[syn urodził się przedwcześnie, cierpi na chorobę „…” (nieodczytane), charakteryzującą się niedowładem kończyn, w chwili pisania listu (1983 r.) miał 53 lata i w dalszym ciągu był na opiece 87-letniej matki ale jak mówi ona sama: „wszyscy go lubią”. Drugi z synów w czasie wojny pisał codziennie „pamiętnik”: jego babcia dyktowała mu zdania a on je zapisywał. Rodzina postanowiła go tym zająć, by, gdyby wojna się przeciągała, nie zapomniał języka polskiego. Zapisał w ten sposób 5 grubych zeszytów] ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52901

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 285-12, 285-12a

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2020-10-02

Data dodania obiektu:

2015-03-24

Liczba wyświetleń treści obiektu:

4

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/67117

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH