Obiekt

Tytuł: [Żołnierz Armii generała Hallera] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1917 lub 1918]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia mężczyznę w mundurze Armii Hallera pozującego do zdjęcia w atelier fotograficznym. Mężczyzna ma na sobie kurtkę wojskową z wysokim kołnierzem na którego obu rogach naszyta jest oznaka pułkowa (cyfra 1) z czterema regulaminowymi kieszeniami, przepasaną skórzanym pasem i idący przez pierś pasek od szabli, spodnie bryczesy i wysokie sznurowane skórzane buty. Na głowie nosi rogatywkę (jeśli rzeczywiście otok czapki jest, jak się wydaje na zdjęciu, biały to w połączeniu z cyfrą jeden na kołnierzu oznacza to oficera 1 Pułku Szwoleżerów). Mężczyzna w prawej ręce trzyma rękawiczki a lewą rękę ma założoną za plecy ; Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono żołnierza z Armii generała Hallera, około roku 1917- 1918. Był to znajomy jej ojca ; Na odwrocie zdjęcia znajduje się inskrypcja: Hallerczyk (...). (...) z czasów pierwszej wojny światowej. Pod spodem widnieje nadruk: CARTE POSTALE [karta pocztowa] ; CORRESPONDANCE [tekst] ; ADRESSE [adres] ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52998

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 285-46, 285-46a

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty