Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Oddział żołnierzy] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Oddział żołnierzy] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1945]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia oddział żołnierzy stojących w kilku rzędach na rozległym placu i dowodzącego nimi oficera. Za nimi stoi następny oddział, widoczny tylko w części. Za żołnierzami widać oddział kawalerii ; Według właściciela zdjęcia przedstawia ono przygotowania do dożynek. Na pierwszym planie widoczny porucznik (...), zastępca dowódcy baonu [tak w relacji, sądząc po liczbie żołnierzy jest to pluton] 37 pułku piechoty (7 Dywizji Piechoty) ; sierpień 1945 rok, Bogatynia (niem. Reichenau) ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:53023

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 292-5

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty