Obiekt

Tytuł: [Stara kobieta] [Dokument ikonograficzny]

Twórca:

[Tiborczyk, Bronisław]

Data wydania/powstania:

[1934]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia starą kobietę siedzącą na krześle na tle zasłony. Kobieta ubrana jest w ciemny kaftanik i długą czarną, plisowaną po bokach spódnicę. Wokół głowy ma zawiązaną ciepłą wełnianą czarną chustkę. W splecionych dłoniach trzyma białą chustkę. Pochyła sylwetka i głęboko wpadnięte oczy podkreślają wiekowość starej pani ; Według właściciela zdjęcia przedstawia ono prababkę jego żony Faustynę (...). Fotografia została wykonana przez Bronisława Tiborczyka we wsi Borowy Młyn ; 1934 r., Borowy Młyn ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:53029

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 294-1

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty