Obiekt

Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Komasacja gruntów rolnych] [Dokument ikonograficzny]

Twórca:

[Bielecki, Wacław]

Data wydania/powstania:

[1934]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia kilkudziesięciu mężczyzn w typowej dla chłopów odzieży zgromadzonych na łące wokół stolika, przy którym siedzą trzej mężczyźni i kobieta. Część z pozujących do zdjęcia siedzi na trawie w pierwszym rzędzie. W tle widać szczyty drzew a po lewej stronie zdjęcia budynek ; Na odwrocie zdjęcia znajduje się inskrypcja: „Zdjęcie zostało wykonane we wrześniu 1934 roku. Przedstawia ono mieszkańców wsi: rolników, młodzież i dzieci podczas komasacji gruntów rolnych (szachownicy) i utworzenie kolonii we wsi Stok-Ruski gm. Mordy woj. Siedlce. Grupa zebrana jest na placu przed świetlicą, przy stole siedzą: Przewodniczący Komisji – inż. (...), komisarz z żoną, sołtys (...) Jakub, radni (...) Ludwik i (...) Stanisław. Zdjęcie zostało wykonane przez fotografa amatora – (...) Wacława z Siedlec” ; wrzesień 1934 rok, wieś Stok-Ruski gm. Mordy woj. Siedlce ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:53053

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 301-1, 301-1a

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2020-10-02

Data dodania obiektu:

2015-03-24

Liczba wyświetleń treści obiektu:

6

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/68937

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH