Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Zwózka zboża] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Zwózka zboża] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1940]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia dziewięcioro ludzi: dwie młode kobiety w letnich sukienkach, trzy panie w odzieży roboczej i czworo mężczyzn w białych koszulach (z czego dwaj w kurtkach). Dwóch mężczyzn jest na wozie zaprzężonym w konia; jeden trzyma w rękach lejce a drugi odbiera od dziewczyny w białej sukience snopek zboża. Obok nich stoi druga z młodych dziewcząt z grabiami w ręce. Najbliżej obiektywu znaleźli się dwaj mężczyźni z lewej strony fotografii, którzy stoją obok źrebaka. W tle widać wysokie drzewa ; Według właścicielki zdjęcia zostało ono wykonane w lipcową niedzielę. Przedstawia jej mamę (w białej sukience), brata mamy Kazimierza (obok źrebaka), koleżankę mamy Krystynę (...) (z grabiami), Stanisława (...) (pierwszy z lewej obok źrebaka) ; 1940 rok, Śniatowa ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:53079

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 306-13

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty