Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Dwoje dzieci] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Dwoje dzieci] [Dokument ikonograficzny]

Twórca:

[Celm, Stanisław]

Data wydania/powstania:

[1946]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia dwójkę małych - około dwuletnich dzieci, stojących w ogrodzie na tle wysokich krzaków. Jasnowłosa dziewczynka ubrana jest w jasną sukienkę z ciemnym kołnierzykiem a chłopiec w długie spodnie na szelkach, białą koszulę i furażerkę z orzełkiem w koronie. Oboje mają na nogach buciki ; Według właścicielki zdjęcia zostało ono wykonane w maju, prawdopodobnie w niedzielę i przedstawia Janinę (...) (najstarszą siostrę darczyni) po mężu także (...) i Stanisława (...) (kuzyna). Fotografia została wykonana przez Stanisława Celma we wsi Śniatowa ; maj 1946 rok, Śniatowo ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:53084

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 306-18

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty