Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Uczniowie Szkoły Rolniczej w Nałęczowie] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Uczniowie Szkoły Rolniczej w Nałęczowie] [Dokument ikonograficzny]

Twórca:

[Boguszewski, J.]

Data wydania/powstania:

[1930]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia kilkudziesięciu mężczyzn pozujących do zdjęcia na balkonie i na tle ładnego drewnianego budynku. Część grupy nosi ciepłe kurtki ale większość jest w garniturach ; Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono uczniów Szkoły Rolniczej w Nałęczowie. W drugim rzędzie od dołu pierwszy z prawej strony stoi jej dziadek - Ignacy (...) (1905-1975) który po ukończeniu szkoły podstawowej w Garbowie został uczniem tej Szkoły ; Na odwrocie znajduje się inskrypcja: Szkoła Rolnicza w Nałęczowie ; 10/ XI. 1930 roku ; Ig. (...)” i pieczątka fotografa: „Fot. J. Boguszewski” ; 10 listopad 1930 rok, Nałęczów ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:53091

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 309-3, 309-3a

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty