Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Spacer] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Spacer] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1943]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia cztery kobiety i mężczyznę w odświętnej odzieży, stojących na chodniku na tle wysokiego ceglanego muru. Na ubraniach widać charakterystyczne oznaczenie więźniów polskich czyli naszytą po prawej stronie kurtki / bluzki oznakę z literą „P”. Za murem widać dach budynku i wysokie ogołocone z liści drzewa ; Według właściciela zdjęcia przedstawia ono osoby wywiezione do roboty przymusowej.. Wszystkie osoby (najprawdopodobniej) to przyjaciele Adama (...) - brata matki darczyńcy, które pracowały, także w gospodarstwach rolnych gdzieś koło Wrocławia (niem. (nieodczytane) Kreis Breslau) ; Fotografia została wykonana w 1943 roku ; 1943 rok, okolice Wrocławia ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:53104

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 310-11

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty