Obiekt

Tytuł: [Kobiety z dziećmi na śniegu] [Dokument ikonograficzny]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia siedzącą kobietę z małym chłopcem na kolanach oraz młodą kobietę po jej lewej stronie i drugiego nastoletniego chłopca po jej prawej. Kobieta z dzieckiem ubrana jest w ciemne ubranie, pasiastą zapaskę i ciemną chustkę na głowie. Stojąca obok niej pani ma na sobie ciemną bluzę z białymi guzikami, ciemną spódnicę i jasną chustkę na głowie. Za grupką ludzi stojącą w głębokim śniegu widać studnię i leżącą obok murowany krąg. W tle widać zabudowania gospodarcze ze śniegiem na dachach ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:53151

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 317-8

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty