Jasełka w Dubnie 19 grudnia w kościele pw. Świętego Jana Nepomucena w Dubnie po uroczystej mszy, celebrowanej przez notariusza diecezji łuckiej Kościoła Katolickiego na Ukrainie ks. Marcina Ciesielskiego, odbyły się jasełka. Tym przedstawieniem członkowie Towarzystwa Kultury Polskiej w Dubnie zaczęli obchody Świąt Bożego Narodzenia. W jasełkach wzięli udział uczniowie sobotnio-niedzielnej szkoły, a także członkowie Dubieńskiego Towarzystwa Kultury Polskiej. Przedstawienie zostało przygotowane pod opieką nauczyciela języka polskiego Mieczysława Łazuka oraz kierownika artystycznego Wiktora Sajuka. W dubieńskim kościele zabrzmiały kolędy, życzenia świąteczne, wiersze oraz opowieści o narodzinach Chrystusa. W jasełkach widzowie mogli zobaczyć następujące postacie: Maria i Józef, Trzej Królowie, aniołowie, pasterze, król Herod, czart oraz inne. Każdy występ został nagrodzony brawami widzów. Na zakończenie dzieci otrzymały słodkie prezenty, które zostały kupione dzięki wsparciu finansowemu Konsulatu Generalnego RP w Łucku. Tekst i zdjęcia: Jana KŁYMCZUK, Dubieńskie Towarzystwa Kultury Polskiej