Uczniowie ze Zdołbunowa udali się na wakacje W sobotnio-niedzielnej szkole Języka Polskiego przy Towarzystwie Kultury Polskiej Ziemi Zdołbunowskiej zakończono rok szkolny. 1 czerwca na uroczystości spotkali się uczniowie szkoły, ich rodzice i nauczyciele. Przywitała ich Zofia Michalewicz, prezes TKP w Zdołbunowie. Podczas akademii wręczono świadectwa ukończenia szkoły, a także nagrody i dyplomy uczniom, którzy z wyróżnieniem ukończyli ten rok szkolny. W trakcie uroczystości dzieci przedstawiły program artystyczny, w którym wyraziły wdzięczność nauczycielom i rodzicom za trud wychowania i nauczania, za codzienną troskę, wyrozumiałość, cierpliwość i tolerancję. Przygotowany montaż słowno-muzyczny rozbawił, ale i wzruszył wszystkich gości, a przede wszystkim rodziców, którzy towarzyszyli im w tej wyjątkowej chwili. Szczególnie wiele emocji wzbudziły krótkie filmiki relacjonujące ich pobyt w szkole. W podsumowaniu uroczystości Zofia Michalewicz pogratulowała uczniom wyników, podziękowała rodzicom za zaangażowanie się w życie szkoły oraz nauczycielom za pracę z uczniami, a także złożyła wszystkim życzenia dobrego wypoczynku oraz radosnych i bezpiecznych wakacji. Małgorzata Krasowska, nauczyciel skierowany do Zdołbunowa przez ORPEG Fot. Switłana Szewcowa