Konsulat wznowi działalność Konsulat Generalny RP w Łucku przygotowuje się do wznowienia działalności. O tym w komentarzu udzielonym redakcji «Monitora Wołyńskiego» poinformował Konsul Generalny RP w Łucku Sławomir Misiak. Kadrowo i technicznie Konsulat RP w Łucku jest gotowy do realizacji pełnego zakresu spraw prawnych, paszportowych, z zakresu pomocy konsularnej oraz przedłużenia ważności Kart Polaka, pomocy rozwojowej, działań polonijnych i promocyjnych. W tej chwili trwają ostatnie przygotowania do wznowienia działalności placówki. Jak poinformował Sławomir Misiak do odwołania w Konsulacie Generalnym RP w Łucku nie będą realizowane sprawy wizowe ani z zakresu Małego Ruchu Granicznego. W najbliższych dniach na stronie internetowej placówki oraz na profilu w Facebooku zostaną umieszczone informacje dotyczące sposobu umawiania się na spotkanie w Konsulacie. Planowane jest także przewiezienie do placówki paszportów złożonych w centrach wizowych w Łuckim Okręgu Konsularnym przed rozpoczęciem pełnoskalowej rosyjskiej inwazji na Ukrainę, które obecnie znajdują się w Konsulacie Generalnym RP we Lwowie, oraz Kart Polaka będących w Warszawie. O sposobach odbioru placówka będzie informować po ich otrzymaniu. Natalia Denysiuk Fot. Iryna Kanahejewa