«Gaude Polonia»: trwa nabór na rok 2018 Narodowe Centrum Kultury ogłasza nabór do kolejnej, XVII już edycji Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego «Gaude Polonia». O stypendium może ubiegać się twórca posiadający obywatelstwo Białorusi/Ukrainy lub innego państwa Europy Środkowo-Wschodniej, który złoży wniosek w terminie do 15 października 2017 r. Program przeznaczony jest dla twórców do 40. roku życia z następujących dziedzin: 1) film, 2) fotografia, 3) historia i krytyka filmu, muzyki, sztuki, teatru, 4) konserwacja dzieł sztuki, 5) literatura/przekład, 6) muzealnictwo, 7) muzyka, 8) sztuki wizualne, 9) teatr Program polega na półrocznym pobycie w Polsce, podczas którego laureaci realizują swoje projekty stypendialne pod opieką uznanych polskich artystów i instytucji kultury. XVII edycja Programu trwać będzie od 1 lutego do 31 lipca 2018 roku. Szczegółowe informacje można znaleźć tu: http://nck.pl/gaude-polonia/317677-dokumenty-6/ Dodatkowe informacje dotyczące programu można uzyskać mailowo lub telefonicznie: +48 22 350 95 30, bberdychowska@nck.pl. Źródło: nck.pl