Polska otworzyła Konsulat Generalny w Doniecku Rzeczpospolita Polska w zeszłym tygodniu otworzyła Konsulat Generalny w Doniecku i zawiesiła dalszy rozwój placówek na Ukrainie. Poinformował o tym Nadzwyczajny i Pełnomocny Ambasador RP na Ukrainie Henryk Litwin podczas spotkania z pierwszym zastępcą przewodniczącego Donieckiej Obwodowej Administracji Państwowej Siergiejem Dergunowem. Litwin oficjalnie przedstawił Konsula Generalnego w Doniecku Jakuba Wołąsiewicza. Nadzwyczajny i Pełnomocny Ambasador Polski zawiadomił, że otworzony w Doniecku Konsulat Generalny jest ósmym z kolei na Ukrainie. Powiedział także, że Polska postanowiła zawiesić dalsze poszerzenie sieci konsularnej na Ukrainie. «Na razie nie mamy możliwości kontynuowania prac w tym kierunku. Zaprzestajemy powiększania tej sieci» - powiedział ambasador. Konsulat Generalny RP w Doniecku będzie świadczył usługi w obwodzie donieckim, zaporoskim i ługańskim. Українські новини, 18 lipca 2013 roku