Cmentarze w Ostrówkach i Mielnikach uporządkowane Członkowie Stowarzyszenia Kultury Polskiej im. Michała Ogińskiego w Lubomlu po raz kolejny uporządkowali polski cmentarz w Ostrówkach oraz kwaterę wojskową w Mielnikach. W pracach porządkowych w Ostrówkach odbywających się pod koniec lipca wzięli udział: Switłana Iwanczura, Walentyna Olech, Ludmyła Syluk oraz Włodzimierz Pedycz. Uczestnicy akcji wykosili trawę, wynieśli spadłe z drzew gałęzie, usunęli chwasty, posprzątali teren wokół głównego pomnika oraz przy wejściu na nekropolię. Na cmentarzu w Ostrówkach spoczywają Polacy z Ostrówek i Woli Ostrowieckiej zamordowani 29–30 sierpnia 1943 r. przez UPA. Kateryna i Wadym Szaczanin, członkowie Oddziału SKP w Szacku, uporządkowali kwaterę oficerów Korpusu Ochrony Pogranicza w Mielnikach, którzy zginęli w bitwie stoczonej z Armią Czerwoną pod Szackiem we wrześniu 1939 r. Włodzimierz PEDYCZ Fot. Wadym SZACZANIN