Kolekcja

Muzeum i Instytut Zoologii PAN

Kolekcja zawiera materiały pochodzące ze zbiorów Biblioteki oraz Archiwum, Muzeum i Instytutu Zoologii Polskiej Akademii Nauk.
W kolekcji umieszczono materiały z dziedziny nauk przyrodniczych, głównie z zakresu zoologii i ekologii oraz nauk pokrewnych.
Zbiór obejmuje zarówno publikacje będące klasyką polskiej literatury przyrodniczej jak i współczesne wydawnictwa Instytutu.
W kolekcjach znajdują się m.in. druki wydane do roku 1800 przeważnie w języku staropolskim, łacińskim, niemieckim oraz francuskim, jak i późniejsze XIX oraz XX wieczne wydawnictwa głównie z dziedziny zoologii, botaniki i geografii (podręczniki, poradniki, atlasy, słowniki, literatura podróżnicza itp.).
Najwięcej zgromadzonych materiałów związanych jest z działalnością naukowo-badawczą Instytutu. Są to przede wszystkim książki i czasopisma naukowe wydawane przez MiIZ PAN od początku XX w. Wśród udostępnionych wydawnictw znajdują materiały opublikowane m.in. w Acta Ornithologica, Annales Zoologici, Fragmenta Faunistica, w serii Fauna Polski, w serii Katalog Fauny Polski oraz Memorabilia Zoologica.
Na kolekcję Muzeum i Instytutu Zoologii PAN składa się 6 podkolekcji które obejmują następujące rodzaje zbiorów: Książki, Czasopisma, Dysertacje, Wydawnictwa MiIZ PAN, Archiwum fotografii oraz Kolekcje tematyczne (Nicienie).

Kolekcje

podrzędne

Kolekcji (6)

Obiekty

OBIEKTY ostatnio dodane

Obiekty

Ostatnio najczęściej oglądane

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji