Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

Opole, woj. opolskie
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: Opole, woj. opolskie

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Początki osadnictwa wczesnośredniowiecznego na terenie Opola i najbliższej okolicy sięgają od VII do X wieku. U schyłku X wieku powstał też gród na Ostrówku, który szybko urósł do rangi pierwszoplanowego czynnika w przedlokacyjnym zespole osadniczym na terenie Opola, a zarazem stał się grodem o społecznym znaczeniu dla plemienia Opolan. Badania archeologiczne w Opolu rozpoczęto w 1930 roku (badania G. Raschke), a w latach 1948-1969, 1977-1978 roku były kontynuowane corocznie przez Kierownictwo Badań nad Początkami Państwa Polskiego, następnie przez Instytut Historii Kultury Materialnej PAN pod kierownictwem Rudolfa Jamki, a później Władysława Hołubowicza i Bogusława Gedigi. Najnowsze badania ratownicze na Ostrówku realizowane były w latach 1996, 1997, 2009, 2010

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

image/x.djvu

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:43395

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2020-10-02

Data dodania obiektu:

2014-04-22

Liczba wyświetleń treści obiektu:

22

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/60283

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH

Nazwa wydania Data
Opole, woj. opolskie 2020-10-02
×

Cytowanie

Styl cytowania:

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji