Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

Tytuł: „Codzienność w literaturze XIX (i XX) wieku. Od Adalberta Stiftera do współczesności”, pod red. Grażyny Borkowskiej i Anety Mazur, Opole 2007

Twórca:

Kowalczuk, Urszula

Data wydania/powstania:

2008

Typ zasobu:

Tekst

Inny tytuł:

Wiek XIX, rok I (XLIII) 2008

Wydawca:

Zarząd Główny Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza ; Instytut Badań Literackich

Miejsce wydania:

Warszawa

Opis:

24 cm ; Tekst pol., streszcz. ang. ; Zadanie finansowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu Działalność upowszechniająca naukę 2016-2018: "Wiek XIX. Rocznik Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza" – zwiększenie potencjału naukowego, poziomu umiędzynarodowienia i stopnia oddziaływania pisma przez efektywne upowszechnianie w Internecie".

Typ obiektu:

Czasopismo/Artykuł

Bibliografia:

1. G. Borkowska, Życie codzienne jako kategoria literacka i badawcza (rekonesans), w: Codzienność w literaturze XIX (i XX) wieku. Od Adalberta Stiftera do współczesności, pod red. G. Borkowskiej i A. Mazur, Opole 2007.
2. T. Bujnicki, Okolice Capowic, w: Codzienność w literaturze XIX (i XX) wieku. Od Adalberta Stiftera do współczesności, pod red. G. Borkowskiej i A. Mazur, Opole 2007.
3. Codzienność w literaturze XIX (i XX) wieku. Od Adalberta Stiftera do współczesności, pod red. G. Borkowskiej i A. Mazur, Opole 2007, ss. 509.
4. U. Diettmann, „Heiliger Alltag”? Stifters Ort in der Tradition eines umstrittenen Themas der deutschen Literatur („Święta codzienność" — pozycja Stiftera w tradycji spornego tematu literatury niemieckiej), w: Codzienność w literaturze XIX (i XX) wieku. Od Adalberta Stiftera do współczesności, pod red. G. Borkowskiej i A. Mazur, Opole 2007.
5. M. George, Zu Adalbert Stifters „Katzensilber” und „Waldbrunnen” (O dwóch opowiadaniach Adalberta Stiftera: „Błyszczyk ” i „ Leśne źródło”), w: Codzienność w literaturze XIX (i XX) wieku. Od Adalberta Stiftera do współczesności, pod red. G. Borkowskiej i A. Mazur, Opole 2007.
6. I. Jokiel Romantyk je obiad i wychowuje dzieci, w: Codzienność w literaturze XIX (i XX) wieku. Od Adalberta Stiftera do współczesności, pod red. G. Borkowskiej i A. Mazur, Opole 2007.
7. Z. Krzysztoforska-Weisswasser, Austriacki biedermeier i jego sztuka, w: Codzienność w literaturze XIX (i XX) wieku. Od Adalberta Stiftera do współczesności, pod red. G. Borkowskiej i A. Mazur, Opole 2007.
8. J. Kubiak, Dwa światy i święta codzienność, w: Codzienność w literaturze XIX (i XX) wieku. Od Adalberta Stiftera do współczesności, pod red. G. Borkowskiej i A. Mazur, Opole 2007.
9. H. Lengauer, Uniform der Einfalt. Zum Kleidercode bei Adalbert Stifter (Uniform prostoty. Kod ubioru w twórczości Adalberta Stiftera), w: Codzienność w literaturze XIX (i XX) wieku. Od Adalberta Stiftera do współczesności, pod red. G. Borkowskiej i A. Mazur, Opole 2007.
10. J. Ławnikowska-Koper, Codzienność jako przestrzeń „sacrum” i przestrzeń „profanum”. Obrazy codzienności w prozie współczesnych autorek niemieckiego obszaru językowego z perspektywy gender studies, w: Codzienność w literaturze XIX (i XX) wieku. Od Adalberta Stiftera do współczesności, pod red. G. Borkowskiej i A. Mazur, Opole 2007.
11. A. Mazur Między przekleństwem a błogosławieństwem — codzienność u Gustawa Flauberta, Adalberta Stiftera i Józefa Ignacego Kraszewskiego, w: Codzienność w literaturze XIX (i XX) wieku. Od Adalberta Stiftera do współczesności, pod red. G. Borkowskiej i A. Mazur, Opole 2007.
12. D. Ratajczakowa, Arcydzieło biedermeieru?, w: Codzienność w literaturze XIX (i XX) wieku. Od Adalberta Stiftera do współczesności, pod red. G. Borkowskiej i A. Mazur, Opole 2007.
13. M. Rudkowska, Codzienność – cudowność – groza. Hoffmanizm Kraszewskiego, w: Codzienność w literaturze XIX (i XX) wieku. Od Adalberta Stiftera do współczesności, pod red. G. Borkowskiej i A. Mazur, Opole 2007.
14. T. Sobieraj, Codzienność melodramatów i sensacji. O konwencjach fabularnych polskiej powieści popularnej okresu pozytywizmu, w: Codzienność w literaturze XIX (i XX) wieku. Od Adalberta Stiftera do współczesności, pod red. G. Borkowskiej i A. Mazur, Opole 2007.
15. B. Szleszyński, Sarmacka codzienność w powieściach Henryka Rzewuskiego, Zygmunta Kaczkowskiego i Henryka Sienkiewicza, w: Codzienność w literaturze XIX (i XX) wieku. Od Adalberta Stiftera do współczesności, pod red. G. Borkowskiej i A. Mazur, Opole 2007.
16. W. Wiesmuller, „Ein Rosenkranz alltaglicher Dinge”. Historizitat und Aktualitat von Adalbert Stifters „Witiko”(„Różaniec rzeczy codziennych”. Historyczność i aktualność powieści Adalberta Stiftera „Witiko”), w: Codzienność w literaturze XIX (i XX) wieku. Od Adalberta Stiftera do współczesności, pod red. G. Borkowskiej i A. Mazur, Opole 2007.

Zeszyt:

1

Strona pocz.:

149

Strona końc.:

156

Szczegółowy typ zasobu:

Recenzje

Format:

application/octet-stream

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:70237 ; 2080-0851 ; 10.18318/wiekxix.2008.10

Źródło:

IBL PAN, sygn. P.I.1269 ; kliknij tutaj, żeby przejść

Język:

pol

Język streszczenia:

eng

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp nieograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza

Lokalizacja oryginału:

Biblioteka Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk

Dofinansowane ze środków:

Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego ; Działalność upowszechniająca naukę (DUN)

Dostęp:

Otwarty

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2 paź 2020

Data dodania obiektu:

15 kwi 2019

Liczba wyświetleń treści obiektu:

353

Liczba wyświetleń treści obiektu w formacie PDF

635

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/81147

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie RDFa:

RDFa

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH

×

Cytowanie

Styl cytowania:

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji