Obiekt

Tytuł: Existence and uniqueness of solutions of some mixed problems for ideal incompressible magnetohydrodynamics. Part I. ; The case of impermeable boundary

Twórca:

Zajączkowski, W. M.

Data wydania/powstania:

1988

Typ zasobu:

Czasopismo

Wydawca:

Polish Scientific Publishers IFTR

Miejsce wydania:

Warszawa

Opis:

Od Vol. 43, issue 1 (1991) wyd.: Polish Scientific Publishers = PWN ; Od Vol. 50, issue 4 (1998) wyd.: Agencja Reklamowo-Wydawnicza A. Grzegorczyk ; Od Vol. 53, issue 4/5 (2001) wyd: PAS. IFTR ; [1], 169-314 s. ; 24 cm

Abstrakt:

Equations of magnetohydrodynamics which describe the motion of an ideal incompressible fluid with infinite conductivity in a bounded domain are considered. Vanishing of normal components of velocity and magnetic induction on the boundary are assumed as boundary conditions. Existence and uniqueness of classical solutions (local in time) are proved.

Czasopismo/Seria/cykl:

Archives of Mechanics

Tom:

40

Zeszyt:

2-3

Strona pocz.:

265

Strona końc.:

274

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:78429

Źródło:

IPPT PAN, sygn. P.262 ; kliknij tutaj, żeby przejść

Język:

eng

Język streszczenia:

eng ; pol ; rus

Prawa:

Licencja Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. [CC BY 4.0 Międzynarodowe] Korzystanie dozwolone zgodnie z licencją Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0, której pełne postanowienia dostępne są pod adresem: ; -

Digitalizacja:

Instytut Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Biblioteka Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Polska Cyfrowa, lata 2014-2020, Działanie 2.3 : Cyfrowa dostępność i użyteczność sektora publicznego; środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz współfinansowania krajowego z budżetu państwa ;

×

Cytowanie

Styl cytowania:

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji