Obiekt

Tytuł: On the motion of a drop of a viscous incompressible fluid in an ideal incompressible fluid

Twórca:

Zajączkowski, W. M.

Data wydania/powstania:

1990

Typ zasobu:

Czasopismo

Wydawca:

Polish Scientific Publishers IFTR

Miejsce wydania:

Warszawa

Opis:

Od Vol. 43, issue 1 (1991) wyd.: Polish Scientific Publishers = PWN ; Od Vol. 50, issue 4 (1998) wyd.: Agencja Reklamowo-Wydawnicza A. Grzegorczyk ; Od Vol. 53, issue 4/5 (2001) wyd: PAS. IFTR ; [1], 265-399 s. ; 24 cm

Abstrakt:

The existence and uniqueness of local-in-time solutions of the motion of a drop of a viscous incompressible fluid bounded by a free surface in an ideal incompressible fluid are demonstrated. It is shown that the equations are satisfied classically in such Sobolev spaces. The density of the viscous fluid are assumed to be much larger than the density of the ideal fluid.

Czasopismo/Seria/cykl:

Archives of Mechanics

Tom:

42

Zeszyt:

3

Strona pocz.:

307

Strona końc.:

325

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:72508

Źródło:

IPPT PAN, sygn. P.262 ; kliknij tutaj, żeby przejść

Język:

eng

Język streszczenia:

eng ; pol ; rus

Prawa:

Licencja Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. [CC BY 4.0 Międzynarodowe] Korzystanie dozwolone zgodnie z licencją Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0, której pełne postanowienia dostępne są pod adresem: ; -

Digitalizacja:

Instytut Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Biblioteka Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Polska Cyfrowa, lata 2014-2020, Działanie 2.3 : Cyfrowa dostępność i użyteczność sektora publicznego; środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz współfinansowania krajowego z budżetu państwa ;

×

Cytowanie

Styl cytowania:

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji