Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

Święto Vachchada Dada pasterzy kachchi rabari (Dokument ikonograficzny)
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: Święto Vachchada Dada pasterzy kachchi rabari (Dokument ikonograficzny)

Twórca:

Demski, Dagnosław

Data wydania/powstania:

[1992]

Typ zasobu:

Obraz

Miejsce wydania:

Kotra ; Kutch District ; Gudżarat

Opis:

Fotografia (skan ze slajdu). Na zdjęciu widać kilkunastu mężczyzn, uczestników święta ku czci Vachchada dada. Odbywa się ona w małej świątyni poświęconej bóstwu i postawionej w polu w okolicy wsi Kotra. Raz do roku jeden z lineaży pasterzy kaczchi rabari organizuje ten rytuał, nadając imiona wszystkim dzieciom urodzonym w ciągu roku od poprzedniej ceremonii. Goście na ceremonii ślubnej kachchi rabari. Rytuał inaczej niż wszystkie nocne pozostałe odbywa się w ciągu dnia (Kartik Sud, pierwszy poniedziałek). Uczestnicy ubrani są w odświętne stroje tradycyjnie na biało, na głowach mają turbany w kolorze czarnofioletowym we wzory – znak przynależności do grupy kachchi rabari. Mężczyźni śpiewają pieśni religijne

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

image/jpeg

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:43478

Źródło:

cz.2, pudełko 2, 0074

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

×

Cytowanie

Styl cytowania:

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji