Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

Ślub pasterzy dheberiya rabari (Dokument ikonograficzny)
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: Ślub pasterzy dheberiya rabari (Dokument ikonograficzny)

Twórca:

Demski, Dagnosław

Data wydania/powstania:

[1992]

Typ zasobu:

Obraz

Miejsce wydania:

Tappar ; Kutch District ; Gudżarat

Opis:

Fotografia (skan ze slajdu).Młoda para podczas ceremonii ślubnej w towarzystwie rodziny. W centrum pan młody ubrany odświętnie – na głowie udekorowany odświętnie turban, bogato zdobiona kolorowa kurta, w prawej ręce miecz. Naprzeciwko niego stoi panna młoda w zielono-pomarańczowym szalu zakrywającym twarz. Kolorowy szal wskazuje, że panna młoda jest jeszcze w stanie panieńskim. Dokonywana na końcu ceremonii zmiana szala na czarny we wzory będzie wizualnym znakiem uznania statusu mężatki. Oboje – pan młody i panna młoda – są połączeni białym sznurem bawełnianym. To ważny element ceremoniału ślubnego oznaczający tworzone więzy małżeńskie. Ceremonia odbywa się we wsi panny młodej. Z tyłu widoczne są kobiety w czarnych szalach z bogatą biżuterią na piersiach należące do rodziny panny młodej. Mężczyźni odświętnie ubrani na biało to drużbowie pana młodego

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

image/jpeg

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:43503

Źródło:

cz.1, pudełko 9, 0049

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

×

Cytowanie

Styl cytowania:

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji