Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Pamiątka I Komunii Świętej] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Pamiątka I Komunii Świętej] [Dokument ikonograficzny]

Twórca:

[Foto - Engler]

Data wydania/powstania:

[1936]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia grupę osób: czworo dorosłych (dwie kobiety i dwóch mężczyzn) oraz czworo dzieci (dwie dziewczynki i dwóch chłopców). Najmłodsze dziecko – kilkuletni chłopiec siedzi na kolanach kobiety siedzącej w pierwszym rzędzie, obok niej siedzi mężczyzna. Po ich obu stronach stoi dziewczynka i chłopiec ubrani w stroje pierwszokomunijne. Dziewczynka ma na sobie biała sukienkę i mirtowy wianek oraz świecę w dłoni a chłopiec ubrany jest we wdzianko marynarskie i też trzyma w dłoni świecę. Za nimi stoją od prawej: mężczyzna, kobieta oraz kilkunastoletnia dziewczynka ubrana w bluzę marynarską z zaplecionymi warkoczami związanymi białymi wstążkami. Nad grupą widnieje tablica z napisem: „Photochemical Industry VEG – Hungary” ; Zdjęcie wykonano w zakładzie fotograficznym ; Na odwrocie zdjęcia znajduje się inskrypcja: „Pamiątka I komunii św. Zdjęcie wykonano w roku 1936, w Wejherowie przez Foto – Engler. Przedstawia mojego wujka Pawła, ciocię Elżbietę, Zofię, ciotkę Augustę (matka Kazimierza), wujka Bolesława (ojciec Kazimierza) oraz kuzynkę Marię, Kuzynów Gerarda i Kazimierza" ; 1936, Wejherowo ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Typ obiektu:

Obiekt etnograficzny

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52815

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 272-25, 272-25a

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

Obiekty Podobne

×

Cytowanie

Styl cytowania:

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji