Obiekt

[Fotografia zbiorowa] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Fotografia zbiorowa] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1936]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Liczna grupa ludzi w różnym wieku w sali przyozdobionej karnawałowo w wiszące serpentyny. Według opisu właścicielki zdjęcia, przedstawia ono chór damsko-męski działający przy kościele w Wilkowyi, który nadawał świąteczną oprawę każdej uroczystości parafialnej. Każdego roku, w końcówce karnawału, organizowane były wieczory taneczne dla członków zespołu, popularnie zwane „śpiewokami”. Imprezy te , podobnie jak wszystkie zabawy wówczas, odbywały się w Oberży Jana Gogołkiewicza, w centralnym punkcie wsi ; Karnawał 1936 r., Wilkowyja k. Jarocina, woj., kaliskie ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:2767

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 62-2

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2020-10-02

Data dodania obiektu:

2012-02-29

Liczba wyświetleń treści obiektu:

3

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/10723

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH