Obiekt

[Kondukt pogrzebowy] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Kondukt pogrzebowy] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1942]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia kondukt pogrzebowy i żałobników wokół trumny. Wokół liczna grupa ludzi ubranych na czarno i kobiety w czarnych chustach na głowach. W tle zabudowania gospodarcze i chaty kryte strzechą. Z opisu właścicielki zdjęcia wynika, że fotografia przedstawia pogrzeb zmarłego 20-letniego jej wujka, brata matki (...), który zmarł wskutek choroby nabytej w łagrze niemieckim. Uwieczniony kondukt wyrusza ze zmarłym w ostatnią drogę ze Szklarki Przygodzickiej do Czarnylasu, gdzie był cmentarz ; 20 listopada 1942 r., wieś Szklarka Przygodzicka ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:2807

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 69-3 ; IAiE PAN, nr inw. 69-4

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2020-10-02

Data dodania obiektu:

2012-02-29

Liczba wyświetleń treści obiektu:

5

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/10857

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH