Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Kobieta z dwójką dzieci] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Kobieta z dwójką dzieci] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1943]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia kobietę z kilkuletnimi dziećmi, starszą dziewczynką i młodszym chłopcem, siedzących na trawie. Dzieci bardzo ładnie ubrane. W tle widać stare zabudowania gospodarcze. Na odwrocie zdjęcia inskrypcja : "Na zdjęciu dzieci ze swoją mamą zawędrowały w czerwcu 1943 roku z wioski nad Dniestrem spod Zaleszczyk do (wyraz nieczytelny) rodzinnego (nazwa nieczytelna]. Zdjęcie na tle starej stodoły i starego domu dziadków zrobione przez bratanka (...) wtedy ucznia tajnych kompletów, obecnie prof. Akd. Medycznej w Łodzi / rok 1943" ; czerwiec 1943 r. ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:3584

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 90-2

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty