Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Oddział partyzancki „Dzik”] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Oddział partyzancki „Dzik”] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1944]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Zdjęcie przedstawia oddział partyzancki przed stodołą. Grupa młodych mężczyzn w zróżnicowanym ubiorze (w mundurach i strojach cywilnych), niektórzy z bronią. Na odwrocie zdjęcia inskrypcja : "Oddział partyzancki AK „Dzik”, którym dowodził por. (...) ps. „Władysław” / na zdjęciu stoi trzeci od lewej/. Cały oddział poległ w nierównej walce z Niemcami, stoczonej w dniu 24 listopada 1944 roku we wsi Szwejki Duże, położonej na terenie b. gminy Stara Wieś, w powiecie rawsko mazowieckim. Zdjęcie wykonane przez foto-amatora / nazwisko nieznane/ pod stodołą w miejscu kwaterowania, u gospodarza (...), który również poniósł śmierć od kuli wroga podczas walki stoczonej w czasie oblężenia oddziału w jego zagrodzie." ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:1608

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 20-10

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2 paź 2020

Data dodania obiektu:

31 gru 2011

Liczba wyświetleń treści obiektu:

5

Liczba wyświetleń treści obiektu w formacie PDF

5

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://rcin.org.pl/publication/12353

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie RDFa:

RDFa

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH