Obiekt

Tytuł: [Fotografia zbiorowa - członkowie teatru amatorskiego] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1918]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Zdjęcie przedstawia grupę kobiet i mężczyzn, głównie młodych. Większość kobiet w odświętnych strojach ludowych. Mężczyzna siedzący na krześle trzyma harmonię. Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono grupkę młodzieży biorącej udział w kursach wieczorowych prowadzonych przez nauczycielkę, Zofię (...), i wspólnie z nią przygotowującej przedstawienia - było to coś w rodzaju teatru amatorskiego. Na odwrocie zdjęcia inskrypcja : "Bolesławów 8.07.1918 r. Zochnie, aby zawsze garnęła się do gromadki i oświaty, jak w ciągu tych lat trzech i miło wspominała całą naszą gromadę. Zofia (...)” ; 8 lipca 1918 r., Bolesławów ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:3664

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 14-1

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty