Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Portret kobiety z dzieckiem] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Portret kobiety z dzieckiem] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1931]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia ciemnowłosą kobietę siedzącą na krześle i dziewczynkę w białej sukience i kapelusiku stojącą obok. Fotografia wykonana na tle zasłony/ kurtyny (?). Zdjęcie w bardzo złym stanie technicznym. Według właściciela zdjęcia przedstawia ono Stanisławę (...) mieszkankę wsi Doły, stryjenkę stojącej obok niej dziewczynki Eugenii (...) ze wsi Wierzba. Zdjęcie zostało wykonane przed kościołem w Krasnobrodzie w dzień odpustu tj. 2 lipca 1931 roku. ; 2 lipca 1931 r., Krasnobród, pow. zamojski, woj. lubelskie ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:6377

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 110-7

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty