Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Uroczystość otwarcia Szkoły Powszechnej w Prandocinie] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Uroczystość otwarcia Szkoły Powszechnej w Prandocinie] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1936]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia duży dwupiętrowy, murowany budynek pośrodku łąki/ pola. Przed budynkiem ustawieni są w rozmyślnym szyku zgromadzeni ludzie. Budynek udekorowany jest girlandami, chorągiewkam i portretami. Widoczne również dwie flagi państwowe. Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono uroczystość otwarcia Szkoły Powszechnej w Prandocinie. Na pierwszym planie grupa Komitetu Założycielskiego i grona pedagogicznego. Pośrodku siedzi ksiądz proboszcz (...), przy nim dwie małe dziewczynki. Za proboszczem, po prawej stronie, kierownik szkoły Marian (...) oraz, po lewej, wójt-komisarz Ignacy (...). Komitet Założycielski stanowili miejscowi chłopi wraz z sołtysem ; listopad 1936 r., Prandocin, pow. Miechów ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:6496

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 120-3

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty